Diş Sağlığı Danışma Hattı: +90 212 537 16 16

Çocuklarınıza, iyi bir ağız bakımı eğitimi vermek çok önemlidir. Bu nedenle çocuğunuza sürekli diş ipi kullanma alışkanlığı kazandırmak için, diş ipi kullanmayı eğlenceli bir hale getirmeniz gereklidir. Bu şekilde bir eğitim ile çocuklardaki diş ipi kullanımı şikayetlerinin önüne geçebilirsiniz. Çocuklarınızın yaşlarına uygun ağız ve diş bakımı ürünleri kullanarak, çocuğunuzun kendi ağız ve diş sağlığı ile pozitif bir bağ kurmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle kolay bir şekilde çocuğunuza günlük diş ipi kullanımı alışkanlığı kazandırabilirsiniz.

Çocuklarda diş ipi kullanmak neden önemlidir?

Dişlerin aralarının temizlenmesi diş çürüklerinin ve diş eti hastalıklarının önüne geçilebilmesi için önem arz eder. Yediğiniz yiyeceklerin artıkları dişlerin aralarına birikirler ve normal bir fırçalamayla dişlerin bu kısımlarına erişmek zordur.

Diş plakları, diş fırçalamanın yanı sıra ancak diş ipi ile dişlerin araları temizlenerek tam anlamıyla giderilir. Dişlerin aralarının iyi bir şekilde temizlemenmesinin en iyi yöntemi ise diş ipi kullanmaktır.